Frekvenční měnič 11 kW Zvětšit

Frekvenční měnič 11 kW

Sada fekvenčního měniče Danfoss VLT FC101 Basic Drive FC101P11KT4 s příslušenstvím (ovládací panel, souprava pro zvýšení krytí na IP21).

Více informací

Obsah balení

1 x VLT LCP ovládací panel FC101

Místní ovládací panel (Local Control Panel = LCP) pro Basic Drive FC101

Zakoupením tohoto zboží získáte 1730 věrnostních bodů. Ve vašem nákupním košíku bude celkem 1730 bodů které mohou být převedeny na slevový kupón za 86,50 Kč.


Určen k použití ve vzduchotechnických jednotkách a k čerpadlům, dokáže ušetřit až 50% energie..

Kromě běžných funkcí je vybaven různými režimy a speciálními funkcemi:

Režim potlačení požáru
Režim potlačení požáru brání měniči VLT® HVAC Basic Drive zastavení z důvodů vlastní ochrany. V tomto režimu bude pokračovat v činnosti životně důležitý ventilátor bez ohledu na ovládání signály, varování nebo alarmy.
Režim potlačení požáru pomáhá udržet únikové cesty bez kouře a zajistit bezpečnost na schodištích, a parkovištích chodem výfukových ventilátorů, odsáváním kouře a možností provádění základních servisních funkcí.
Režim potlačení požáru je jasně vyznačen na displeji, aby nedošlo k záměně.
Když je nastaven, měnič potlačí své vlastní ochranné funkce a bude pokračovat v běhu i přes možnost svého trvalého poškození v případě přehřátí nebo přetížení. Životně důležitým cílem je udržovat motor v chodu, i když to znamená sebezničení.

Přeskočení frekvencí
Stisknutím několika tlačítek na ovládacím panelu může být měnič nastaven tak, aby došlo k vyloučení frekvenčních pásem, v nichž připojené ventilátory vytvářejí rezonance ventilačního systému. To snižuje
vibrace, zvuky a opotřebení zařízení.

Monitorování klínového řemenu
Měnič může z rychlosti otáčení/ odebíraného proudu zjistit, že motor ztratil kontakt s ventilátorem a zapnout alarm, pokud je řemen přerušen.

Letmý start
Měnič umí zjistit rychlost a směr volně se otáčejícího ventilátoru nebo čerpadla a "chytit" ho do správné rychlosti. Tato funkce zabraňuje násilnému spuštění a zničení zařízení.

Režim spánku
Je-li zapnutý režim spánku, měnič automaticky detekuje nulový nebo nízký průtok a zastaví motor. Měnič neustále monitoruje situaci za účelem opětovného spuštění motoru, pokud by se požadavek na zatížení zvýšil. Tím je zajištěno nepřetržité napájení, maximální úspora energie, snížení hluku a prodloužení životnosti celého zařízení.

  • Napájecí napětí: 3 x 380-480 V +-10%
  • Výstupní napětí: 3 x 380/480 V +-10%
  • Příkon: 11 kW
  • Velikost rámečku H4
  • El. krytí IP 20

Obsah balení